Ads Reklam Grubu Nedir & Nasıl Oluşturulur

Google Ads Reklam Grupları Nedir? Reklam Grupları Etkili Bir Şekilde Nasıl Oluşturulur?

0

Ads Reklam Gruplarını kategoriler halinde bölmemiz reklamlarımızı etkili bir şekilde oynatılmasını ve doğrundan kaliteli puanlarımızın artmasına sebep olacaktır. Reklam gruplarımızı nasıl bölme yapacağımız konusunda sizlere detaylı olarak bu yazımızda bilgiler vermeye çalışacağız.

Kampanyalarımızı oluşturma yaptıktan sonra reklam grupları karşımıza çıkmaktadır. Reklam gruplarımızı sistematik olarak şekillendirme yapmak için reklam stratejilerimizi en iyi şekilde ayarlama yapmamız gerekmektedir. Biz yine de bu yazımızın içerisinde bu konuyu ele alalım.

 • Basit bir şekilde örneklendirme yapmak gerekirse, Arçelik Servisi hizmetini verdiğimiz bir web sitemizin olduğunu düşünelim ve servis alanlarını sadece İstanbul Anadolu Yakasında yer alan kullanıcılara göre hedefleme yapacaksınız. Sitenizde ise İstanbul’un tüm semtleri yazılı.
 • Kampanya adını İstanbul Semtler olarak veririz.
  • Kampanyanın hemen altına ise reklam grupları yer alır. Bu reklam gruplarını istediğimiz kadar oluşturma yapabilir. Reklam gruplarımızın adını ise, Pendik, Maltepe, Kartal gibi İstanbul’un semtleri adlarını girelim. 10 adet reklam grupları oluşturduğunuzu varsayalım. Reklam grupları adı altına ise reklamlar gelecektir.
 • Reklam grupları zaman içerisinde kendi içerisinde en iyi performans gösterenlere ayrı bir kampanya yaparak bütçelendirme konularında daha iyi bir şekilde reklamların oynatılmasını sağlayabilirsiniz.

Unutulmaması gereken en önemli aşaması ise reklam gruplarında herhangi bir bütçelendirme yapılmamaktadır. Kampanyaya vermiş olduğunuz bütçe reklam grupları içinde geçerli olacaktır.

Kısaca bir şekilde özetleme yapılacak ise, anahtar kelimelerimizi gruplandırma yapmak için kullanmamız gerekmektedir.

Reklamlar

Reklam Gruplandırılması Nasıl Olmalı

 1. Kampanya Adı :  Arçelik Servisi
  1. Reklam Gurubu Adı:  Pendik Arçelik Servisi
   1. Reklam : Pendik Arçelik Servisi Alanında Uzman Kadro
    1. Anahtar Kelime: “Pendik Arçelik Servisi”
  2. Reklam Gurubu Adı :  Kartal Arçelik Servisi
   1. Reklam: Kartal Arçelik Servisi
    1. Anahtar Kelime : “Kartal Arçelik Servisi”

Reklamlarınız bu şekilde devam etmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli alanlarından biri reklam gruplarını oluşma yapıldıktan sonra reklamlarınızı 3 adet farklı kelimelerde, farklı yapılarda girmeniz. Bu sayede hangi metinlerinizin daha alakalı olduğu ortaya çıkmaktadır. Reklam vermenin en önemli alanlarını yerine getirme işlemlerini yaptığınıza göre artık kalite puanlarımızın nasıl artığını göreceksiniz.

Ads (AdWords) Eğitim Setimizi ile sizlerde reklam gruplarının nasıl şekillendiğini kısa sürede uzman eğitmenimizin anlatımlarıyla öğrenebilirsiniz.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.