E-Ticaret (Woocommerce) Tema Seçimi

E-Ticaret Web Siteleri İçin Etkili Bir Şekilde Tema Seçimi Nasıl Yapılır?

0

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda E-Ticaret tema seçimi konusunda sizlere detaylı olarak bilgiler vermeye çalışacağım. E-Ticaret web sitesinin belki de en en önemli aşamalarından biri de kullanışlı bir tema seçmektir. Kullanışlı temalar her zaman müşterilerinin dikkatini çekmekte ve güven arz etmektedir. Kurumsal bir firmadan E-Ticaret paketi alıyorsanız o zaman firmanız ile görüşerek kullanışlı bir E-Ticaret teması çizdirmeyi talep edebilirsiniz. Kullanışlı bir tema arama motoru optimizasyonu için de oldukça önemli bir yere sahiptir. Woocommerce alt yapısı ile oluşturmak istediğimiz E-Ticaret sitemizde https://themeforest.net/category/wordpress/ecommerce/woocommerce linkine tıklama yaparak temaları inceleme yapabilirsiniz. Temaların içerisinde yer alan size en iyi hitap eden temayı seçiniz. Tabi temaları seçerken bazı özellikleri bilmemiz gerekmektedir.

woocommerce tema seçimi

Temalarımızın çok iyi seçmek için diğer yapılan E-Ticaret temaları kesinlikle incelemeniz gerekmektedir. Burada unutulmaması gereken bir şey varsa, diğer firmalar grafik tasarımcı ve yazılım ekiplerinin olması, şuanda bizim öyle bir imkanımızın olmadığı için özelleştirilebilen tema satın almamız gerekmektedir.

Sayfaların tamamını özelleştirme yapabileceğimiz bir tema işlerimizi çok daha hızlı bir şekilde yapmamıza yardımcı olacaktır. Genel olarak dikkat edilmesi gereken mobil tasarımların harika olması ve ürünlerin sergilenmesi çok daha önemli olacaktır.

İnceleme yapacağınız temaların yönetilebilir olduğundan emin olun, detaylı incelemeler yaparak son kararınızı verin.

Reklamlar

E-Ticaret Tema Seçimi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobil Uyumlu Olması: Almak istediğiniz temanın mobil uyumlu olması çok önemli olması gerekmektedir. Genel olarak tüm platformlar mobil uyumlu olarak yazılmaktadır. Bura da önemli olan konusu ise sizlerin mobil dizayn yapabilmenizdir. Mobil dizayn yapabiliyorsanız o zaman doğru tema seçtiniz demektir. Ürünleri iki sütunda ya da tek bir sütunda gösterebiliyor musunuz.

Menü Seçimi: Kullanıcıların istedikleri kategorileri çok rahat bir şekilde bulması gerekmektedir ve sizlerin kullanmış oldukları menüler kullanıcı dostu mu, gerekirse menü eklentilerinden yararlanarak kullanıcı dostu menüler elde edebiliriz. Menülerin sağa, sola, veya alta doğru açılmasını talep edebilirsiniz. Peki, kullanmış olduğunuz temada bunlar mümkün mü?

Arama : Kişiler web sitenizden hızlı bir şekilde arama yaparak sonuca gitmek isteyebilir peki, arama sonuçları için arama konsolunuz doğru bir şekilde çalışıyor mu? Bu alanlar için özel yazılmış arama konsolları vardır.

Üye Giriş Sayfası : Kullanıcıların hızlı bir şekilde sitenize üye olması ve müşterilerinizin sisteme kayıt olması sayfalarınız hazır mı? O zaman bu sayfaları daha iyi bir konuma getirmek de fayda vardır.

Kategori: Müşterileriniz kategoriler sayfasına geldiğinde ürünlerinizi iyi bir şekilde sergiliyor musunuz? Kategori açıklamaları için gerekli eklentileri kurduğumuzdan emin olun.

Kategori Filtreleme: Kullanıcılar sitelerin içerisinde gezinti yaparken, markalara göre, yaş gruplarına göre, bedene, renklere göre filtreleme özelliklerini kullanabilirler. Peki, filtreleme özellikleriniz sitenizin neresinde gösteriliyor, kategori sayfasının hemen yanın da soldan açılan bir menü ile kategorilendirme yapmak nede güzel olur.

Ürün Sayfaları: Ürün sayfalarını düzenlemeleri yapabiliyor musunuz? Örnek olarak iletişim numaralarınızı koymak isteyebilirsiniz. Ürünleriniz için kargo durumu gibi özellikleri eklemeler yapabilirsiniz.

Yukarıda yer alan özellikleri satın olduğunuz temalar içerisinde yapabiliyorsanız o zaman doğru yöndesiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.