Google Ads (AdWords) Eğitimi

A'dan Z'ye Google AdWords Eğitimi

Google Ads Uzmanı Olmaya Hazır Mısınız? – Kendi Reklamlarınızı ve Müşterilerinizin Reklamlarını Profesyonel Bir Şekilde Yönetin

24 saat Google Ads Eğitimi ile Google Ads reklamlarının nasıl verildiğini, reklam strateji oluşturma seçenekleri ve ileri düzey Google AdWords işleyişi konusunda bilgiler edininiz. Eğitimimizi asla slayt şeklinde geçiştirmeli bir şekilde anlatmıyorum. Tamamen uygulamalı ve reklam stratejisine dayalı bir şekilde eğitimlerimizi vermekteyiz. Eğitimlerimizi online ve birebir vermekteyim.

Google Ads Eğitimlerimizde %100 öğrenme garantisi vermekteyim. Eğitimi alan kişilere özel oluşturmuş olduğumuz der içeriği ile başarıya ulaştırma yapıyoruz.

Google AdWords eğitimlerimizi kurumsal firmalara ofislerinde eğitim vermekteyiz. Teklif fiyatı almak için lütfen iletişime geçiniz.

Google Ads Eğitimi Nasıl Veriyoruz?

24 Saat Eğitim

Google Ads’yi A’dan Z’ye öğrenebilmeniz için toplamda 24 saat eğitim vermekteyiz. Bu eğitim süresi boyunca tüm konulara hakim olacaksınız.

Özel Ders Ortamında Eğitim

Google Ads eğitimlerimizi birebir sınıf ortamında vermekteyiz. Birebir verdiğimiz bu eğitimlerimizde A’dan Z’ye tüm Google Ads konularını anlatım yaparak Profesyonel bir şekilde reklam yönetmeyi öğreneceksiniz.

En Uygun Fiyata Google Ads Eğitimi

24 Saat Google AdWords Eğitimimizi en uygun fiyat garantisi ile vermekteyiz. Eğitimlerimizi kredi kartına taksit seçenekleri ile ödeme yapabilirsiniz. Kurumsal eğitimler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Öğrenme Garantili Eğitim

Google Ads Eğitimlerimizi her zaman öğrenme garantili bir şekilde vermekteyiz. Öğrenemediğiniz durumlarda eğitimlerimizde takıldığınız konuları ücretsiz bir şekilde telafi yaparak öğrenmenizi sağlamaktayız.

Video Eğitimleri Ücretsiz Erişim

Google Ads Eğitimini alan öğrencilerimize hazırlamış olduğumuz AdWords videolarını ücretsiz bir şekilde vererek her ortamda tekrar etmelerini ve tüm adımları daha iyi bir şekilde geliştirmelerini sağlamaktayız

Yeni Bir İş Sahibi Olmak

Eğitim sonunda artık Google Ads uzmanı olabileceksiniz isterseniz kendi ajansını kurarak reklam danışmanlığı yapın isterseniz de herhangi bir reklam ajansında çalışma yapabilirsiniz. Eğitim vermesi bizden profesyonellik sizden.

Formu Doldurun Sizinle İletişime Geçelim

Google AdWords Eğitim İçeriği

Reklam Stratejileri

Reklam strateji geliştirmesi nasıl yapılır? Reklamlara başlamadan önce nelere dikkat etmemiz gerekmektedir. Web sitemiz reklamlara çıkmak için hazır mı? Web sitemiz gelir elde etmeye hazır mı? gibi özellikleri öğreneceksiniz. Eğitim içeriğini görmek için tıklayınız.

Arama Ağı Reklamları

Arama ağı reklamları nedir? Arama ağı reklamları geliştirme işlemleri nasıl yapılır. Hesap kurulumu? Anahtar kelime planlama, kampanya oluşturma ve kampanya ayarları gibi en önemli özelliklerin kullanımı hakkında bilgiler alacaksınız. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Görüntülü Reklamlar

Görüntülü reklam ağı nedir? Görüntülü reklam ağı ile marka bilinirliği nasıl oluşturma yapılır. Görüntülü reklamlar ile yeniden pazarlama listelerinin hazırlanması ve görüntülü reklamlar adına her şeyi bu eğitimimizde bulabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.

Video Reklamlar

Video reklamları ile hedef kitlenize yönelik olarak reklamların nasıl verildiği ve Video reklamları ile marka bilinirliği işlemlerin nasıl yapıldığı bu bölümde çok rahat bir şekilde öğreneceksiniz. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi müşterilere ulaştırınız. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Uygulama Reklamları

Uygulamanızı ön plana çıkarmak için yapmanız gereken “uygulama” reklamları ile bir kampanya oluşturmanız ve yapmak istediğiniz ayarları girmenizdir. Uygulama reklamları ile uygulamanızın indirme sayılarını artırın. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Alışveriş Reklamları

E-Ticaret web siteleri için “E-Ticaret Reklamları” nasıl verildiği, Google Merch Center hesaplarının nasıl ilişkilendirme yapılacağı konusunda detaylı olarak bilgiler verilerek artık E-Ticaret reklamlarının nasıl verildiği konusunda bilgiler edineceksiniz. Tıklayınız.

Yeniden Pazarlama

Reklamlardan web sitemizi ziyaret eden kullanıcılara “Özel Reklamları” oluşturma yaparak onları yeniden hedefleme yapmayı öğreneceğiz. Yeniden pazarlama listelerin nasıl oluşturma yapılacağı konusunda detaylı olarak bilgiler edineceksiniz. Tıklayınız.

Google Ads Danışmanlık

Google Ads danışmanlık nasıl olur? Dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Piyasada müşterileri nasıl buluruz? Fiyatları nasıl vermemiz gerekmektedir. Bir ajansta çalışmak için yapmamız gerekenler nelerdir. Tüm ayrıntıları öğreneceksiniz. Bilgi için tıklayınız.
Ads Reklamlarına Giriş

Başlangıç dersimizin ilk konusu olarak Google Ads(AdWords) nedir?, hangi amaçla kullanılır konusunu detaylı olarak ele alınacaktır. Bu konuda kişinin AdWords ile neler yapacağı konusunda bilgiler verilerek Ads(AdWords) hakkında bilgiler edinecektir.

Ads(AdWords) nasıl çalışır, çalışma mantığı nedir, nasıl fiyatlandırma yapar konularına yer verilmiştir.

Ads(AdWords) panelini kullanarak;

 • Arama Ağı Reklamları
 • Görüntülü Reklamlar
 • Video Reklamları
 • Alışveriş Reklamları
 • Uygulama Reklamları

reklam türlerini hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Ağı Reklamları

Bu dersimizde reklam stratejileri nasıl oluşturulur. Reklam strateji oluşturma işlemleri yapılıyor iken nelere dikkat etmemiz gerekiyor. Hedef kitlemiz kim, reklamları nasıl planlama yapmamız gerekiyor. Reklam stratejileri üzerinde çalışmalar ile ilgili konuları ele alacağız.

Ads(AdWords) Paneli Kurulumu işlemlerinin nasıl yapıldığı konusunda uygulamalı olarak bilgilere yer verilmiştir.

Reklamlarımı için en önemli kriterlerden biri olan anahtar kelimeleri nasıl seçmemiz, anahtar kelimeleri seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiği, spesifik anahtar kelime seçimi, anahtar kelimelerin TBM (TBM) maliyetlerinin neler olduğu diğer araçlar ile anahtar kelime seçimlerinin nasıl yapıldığı konusunda detaylı olarak bilgilere yer yerilmesi.

Reklamlarımızda kullanacağımız anahtar kelimeleri kaliteli bir reklam vermek için nasıl gruplandırma yapılacağı, anahtar kelimeleri konularına göre nasıl bir araya getirileceği konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi.

Araştırma yaptığımız anahtar kelimeler ile bir planlama oluşturma yaparak aylık ve günlük bütçe hesaplamalarının nasıl yapılaması gerektiği konusunda detaylı olarak bilgilere yer verilmesi.

Google reklamlarına başlamadan önce Ads panelini Google servislerine üye olmamızın gerekmektedir. Google reklamlarımızın nasıl gittiği konusunda bize yardımcı olacak olan bu servislere nasıl bağlantı kuracağımız konusunda detaylı olarak bilgiler vereceğiz.

 • Analytics hesaplarına nasıl bağlantı yapılır
 • Web master tools hesabına nasıl bağlantı yapılır

Bu dersimizde ise Kampanya nedir? Kampanya Nasıl Oluşturulur konularına yer verilecektir. Seçilen reklam türlerine göre kampanyaları nasıl belirleme yaparız. Anahtar kelime gruplarına göre kampanyalar nasıl belirlenmeli, kampanya ayarları nelerdir detaylı olarak konulara yer verilmiştir.

Kampanyalar içeresinde hangi reklam türünü kullanacaksınız ilk dersimizin konusu Arama Ağı Reklamları olduğu için bu tür reklamları seçerek devam edeceğiz.

Kampanya içerisinde yer alan Ağlar seçeneği Google iş ortakları web arama sonuçlarında ve görüntülü reklam ağı reklam seçenekleri konuları ele alınarak kampanya ayarlamalarına devam edilmektedir.

Reklamlarımızın hangi konumlarda gösterileceği konusunda bilgilerin yer aldığı bu dersimizde konum hedeflemelerin nasıl yapıldığı konusu ele alınmaktadır. Konumlara daha sonrasında reklam strateji geliştirme konularında tekrardan değinilme yapılacaktır.

Reklamlarınızda hedefleme yaptığınız diller seçeneğinde ulaşmak istediğiniz müşterilerin konuştuğu diller nelerdir. Hangi dilleri hedefleme yapmalısınız detaylı olarak anlatımlara yer verilmiştir.

Daha önceden anahtar kelime analizlerimizde günlük ve aylık bütçelerimiz için tahminlerde bulunmuştuk şimdi bunları uygulama zamanı günlük harcama yapacağımız rakamı buraya girerek kampanya ayarlarına devam ediyoruz.

Kampanya yayınlama yöntemleri nelerdir bu konuda detaylara iniyoruz.

Kampanyalarımızın bir teklif stratejilerinin olması gerekmektedir. Bu stratejiler reklamlarımızın işleyişi konusunda çok büyük bir yere sahip olması ile birlikte ilk reklam verme işlemlerini hangi reklam stratejileri ile yapılması gerektiği konusunda sizlere detaylı olarak bilgiler vereceğiz.

Google Reklamlarımızın belirli bir tarihte başlamasını ve bitmesini istiyorsak burada yer alan seçenekleri etkili bir şekilde kullanmamız gerekmektedir. Detaylar eğitimimizde.

Kampanyaların içerisinde yer alan reklam gruplarının oluşturulması ve reklam gruplarının ne demek olduğunu detaylı olarak incele yapacağımız derslerimizden biridir.

Kampanyalarımızı reklam gruplarına bölerek daha iyi bir şekilde reklamlarımızın nasıl oluşturma yapacağımızı öğreneceğiz.

Reklam Gruplarımızın içerisinde anahtar kelimelerimizi eklemeyi yapacağız.

Etkili reklam metinlerin nasıl yazılması gerektiği, kaç adet reklam metinlerin yazılması gerektiği konusunda bilgilerin yer aldığı eğitimimizde reklamlar ile ilgili tüm detaylara yer veriyoruz.

Anahtar kelimeler için eşleme türleri nasıl olur?

Geniş eşleme nedir?

Sıralı Eşleme Nedir?

Tam Eşleme Nedir?

Anahtar kelimeler ile ilgili detaylara yer verilerek kullanılması gereken tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar anlatımlar yapılacaktır.

Ads(AdWords), panelini daha iyi bir şekilde anlama ve hangi menülerde olduğunuzu anlamak için gerekli bilgi paylaşımlarının yapılması;

 • Tüm kampanyalara nereden izleme yapılacağı
 • Tüm reklam gruplarının nereden bakıldığı
 • Tüm reklamların nereden bakıldığı
 • TÜm anahtar kelimeler ile ilgili bilgilerin nereden bakıldığı konusunda detaylı olarak bilgilerin verildiği, konunun tam olarak anlaşılması için gereken çalışmaların yapılması.

Kampanyalarımızın içerisinde yer alan reklam gruplarımızı oluşturmuş olduğumuz reklam stratejileri ile birlikte konunun tekrardan anlaşılması ve uygulamalara bolca yer verilmesi planlanmaktadır.

Reklam gruplarımızın içerisinde yer alan reklamlarımız, reklam kriterlerine uygun bir şekilde nasıl gerçekleştirildiği konusunda bilgilerin detaylı olarak anlatılması ve Reklam metinleri yazarken nelere dikkat edildiği konusunda ise detaylı olarak bilgilere yer verilmiştir.

Reklamların içerisinde yer alan Anahtar Kelimelerin nasıl kullanacağımız konusunda sizlere detaylı olarak bilgilerin verilmesi, konunun iyi bir şekilde anlaşılması için gerekli uygulamaların yapılması.

Kampanya Ayarları içerisinde;

 • Kampanyanın adının nasıl değiştirilme yapılacağı
 • kampanyayı duraklatma
 • Kampanya hedefinin değiştirilmesi
 • Ağlar
 • Konumlar
 • Diller
 • Bütçe
 • Teklif verme
 • Kampanya başlangıç ve bitiş tarihleri

gibi özelliklerin kampanya ayarlamalarından nasıl yapılacağı konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi konuları detaylı olarak ele alınacaktır.

Kampanyalarda yer alan reklamları hangi hedef kitlenize yönelik daha çok gösterilmesini istiyorsunuz. Hedeflemekte olduğunuz kitle analizlerini bu dersimiz içerisinde detaylı olarak anlatımlara yer verdik.

Kampanya, reklam grupları ve reklamların içerisinde yer alan demografi bilgiler reklamlarımızda hedefleme yaptığımız yaş gruplarına reklamlarımızın gösterilip gösterilmeyeceği konusunda, hangi yaş gruplarına reklamlarımızın daha fazla gösterim yapılacağı konusunda bilgilerin yer verilmesi ve uygulamaların yapılması hedeflenmektedir.

Reklamlarımızın konuma göre ayarlama işlemlerini yapıldığı yer seçeneklerini kampanya düzeyinde yapmaktayız. Hangi illerde ya da hangi alanlarda reklamlarımız daha çok gösterilmesini istiyorsak o alanlara daha fazla artırmaların yapıldığı konusunda sizlere detaylı olarak bilgilerin ve uygulamaların yapılmasını hedeflemekteyiz.

Reklamlarınızın daha hangi günlerde, hangi saatler arası gösterilmesi gerektiği konusunda detaylı olarak incelemelerin yapılması ve gerekli uygulamaların yapılması konusunda bilgilere yer verilmesi.

Reklam stratejileri geliştirme yaparken hedeflediğimiz mobil kullanıcılar veya masaüstü bilgisayar kullanıcılarına reklamlarımızı daha az veya daha fazla gösterilmesi konusunda bilgilerin verilmesi ve uygulamaların yapılması.

Reklamlarımızı daha spesifik hale getirmek ve reklam kalitemizi artırmak için yapmamız gereken işlemlerden biride reklam uzantıları üzerinde çalışmaktır. Reklam uzantıları hesap düzeyinde, kampanya düzeyinde, reklam grubu düzeyinde geliştirme işlemlerinin nasıl yapılacağı konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi amaçlanmıştır.

Site Bağlantılarının nasıl oluşturulması yapılacağı, site bağlantıları oluşturma işlemleri sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi ve uygulamaların yapılması konusunda dersin devam etmesi sağlanmaktadır.

Google Ads reklam uzantıları içerisinde yer alan açıklama metni uzantıları reklamlarımızın kaliteli ve görünüşü ile ilgili detaylı olarak bilgilendirme yapmamızı sağlamaktadır. Bu dersimizde ise açıklama metni bağlantılarının nasıl olacağı konusunda detaylı olarak bilgiler vereceğiz.

Reklamlarımızda ürünlerimiz veya hizmetlerimizin hangileri olduğunu reklamlarımızda göstermek istersek, o zaman Ek açıklamalı snippet uzantısını kullanmamız gerekmektedir. Ek açıklama snippet uzantısı için gerekli olan tüm bilgileri bu dersimizde vereceğiz.

Hizmet sektörü için gerekli olan telefon uzantılarını nasıl oluşturma yapılması gerektiği konusunda sizlere detaylı olarak bilgiler vermekteyiz.

Mesaj uzantıları ile reklamlarınızı bir üst seviyeye çıkartmak ve müşterilerinizden kısa mesaj almak için gerekli olan tüm detaylar bu dersimizde.

Yerel bir işletme sahibi iseniz ve müşterilerinizin mağaza ziyaretlerinizi artırılmasını istiyorsanız o zaman yer uzantısının nasıl işlediği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Herhangi bir uygulamaya sahip iseniz ve uygulamanızın reklamların yanında gösterilmesi ve indirilmesini istiyorsanız o zaman uygulama uzantılarını kullanmanız gerekmektedir. Uygulama uzantıları ile uygulamanızın gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Özellikle Alışveriş reklamlarımız için ideal olan promosyon eklentilerinin nasıl kullanıldığı konusunda detaylı olarak bilgiler vermekteyiz. Bu kursumuz ile birlikte uzantıların nasıl işlediği hakkında detaylı olarak bilgiler almış olacaksınız.

Kampanya düzeyinde, reklam grupları düzeyinde, anahtar kelimelerde aktif edilmesi gereken tüm sütunlar ile ilgili uygulamaların yapılması.

Reklamlarımız etkileşime girdikten sonra arama terimleri raporlamaları yorumlanması ve ilgili anahtar kelimeler listemize eklenmesi, önemli olan anahtar kelimeler için ise reklam grubu oluşturma ya da kampanya oluşturma işlemlerinin yapılması.

Arama terimleri raporlamaları ile birlikte reklamlarımızın bütçesini boşa harcama yapan, anahtar kelimeleri nasıl negatif kelime olarak ekleme yapabiliriz. Negatif anahtar kelime yapılırken hangi konulara dikkat etmemiz gerekmektedir.

Negatif anahtar kelime belirleme yapıldığı zaman bunları bir listede tutarak istediğimiz kampanyalara uygulama yaparak zaman kazanabiliriz. Negatif kelimelerin nasıl liste hazırlandığı konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi ve uygulama yapılması hedeflenmektedir.

Google Ads, Google AdWords derslerimiz arasında olan reklamları durdurmak veya açmak konusunda ise; kampanyaları durdurma yapılırsa ne olur, reklam grupları durdurulması ve açılması, reklamların açılması ve kapatılması konuları yer almaktadır. Konunun daha iyi bir şekilde anlaşılması için uygulamalara yer verilmektedir.

İlk reklam vermeye başladığımızda hangi reklam strateji türü seçilmesi konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi TBM(Tıklama Başına Maliyet) konusuna giriş yapılması planlanmaktadır.

Teklif strateji türleri içerisinde yer alan TBM (Tıklama başına maliyet) nedir? Hangi durumlarda kullanılması gerekmektedir ve nasıl kullanılır detaylı olarak bilgilere yer verilmiştir.

Geliştirilmiş teklif stratejileri tıklamaları bir üst düzeye çıkartma işlemi yapabilirsiniz. Geliştirilmiş TBM işlemlerinin nasıl yapıldığı konusunda detaylı olarak bilgiler vermektedir.

Web sitenizin trafiğini artırmak istiyorsanız Tıklama sayısını en üst düzeye çıkartmak mantıklı bir seçim olabilir. Tıklama sayısını en üst düzeye çıkartma işleminin nasıl yapıldığını detaylı olarak bilgiler vereceğiz.

Dönüşüm sayısını en üst düzeye çıkartma işleminin nasıl yapıldığı ve dönüşümleri artırmak için nelerin yapılması gerektiği konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesidir.

Reklam teklif stratejisi içerisinde en çok tercih edeceğimiz reklam türlerinden biri olan EBM (edinme başına maliyet) nasıl kullanılır, hangi durumlarda bu reklam türünü seçmemiz gerekmektedir konuları detaylı olarak bilgiler verilecektir.

Reklamlarınızın sürekli olarak doğal arama sonuçları sayfasının üzerinde çıkmasını istiyorsanız o zaman Arama Sayfasındaki Konumu Hedefleme seçeneklerini kullanmanız gerekmektedir. Bu işlemin nasıl yapıldığı konusunda sizlere detaylı olarak bilgiler ve uygulama yapmaktayız.

Reklamlarda geçmek istediğimiz herhangi bir rakibimiz varsa sadece o alan adını geçilmesi için seçilen teklif türüdür. Bu teklif strateji türünün nasıl işlediği konusunda sizlere detaylı olarak bilgiler vereceğiz.

Kalite puanı nedir? Kalite puanı için yapılması gerekenler nelerdir. Kalite puanlarımız reklamlarımızı nasıl etkiler.

Reklamlarımızın kalite puanlarını nereden bakarız detaylı olarak bilgilendirmelerin yapılması hedeflenmektedir.

Reklamlarınızdan olduğunca fazla ger dönüşüm almayı hedefleyen reklam strateji türlerinden biridir.

Bu dersimizin amacı reklamlarımızın performansını ölçmemiz için geri dönüşüm kodlarını web sitemize nasıl ekleme yapacağımız konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi hedeflenmektedir.

Geri dönüşümlerin ,Google Analytics üzerinden nasıl ekleme yapılacağı konusunda da bilgiler verilmektedir.

Şu ana kadar oluşturmuş olduğumuz reklamlarımızı kontrol ederek. Neler yaptık, daha fazla neler yapabilir. Reklamlarımızı bir üst seviyeye nasıl çıkarta biliriz. Reklamlarımızı baştan sonra kadar detaylı olarak inceleme yapmaktayız.

Arama Ağı Reklam Politikaları hakkında bilgiler nelerdir? Reklam politikalarında dikkat etmemiz gerekenler ve onaylanmayan reklamlarımızı düzenleme işlemleri nasıl olacaktır.

Google Ads (AdWords) Ayarları

Google Ads faturalandırma işlemlerinin nasıl yapıldığı, otomatik ödeme, manuel ödeme seçeneklerinin nasıl yapıldığı konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi ve konunun iyi bir şekilde anlaşılması için uygulamaların yapılması.

Bir başka kişinin Ads hesabına bağlanmak veya siz başka bir Ads kullanıcısının hesabına bağlantı kurmak istenir ise tüm ayarlamaları buradan yapılacağı konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi.

Ads panelinin genel olarak ayarlarının yapıldığı alanları inceleme yapacağımız yerdir.

 • Hesap Adı
 • Hesap Durumu
 • İletişim Bilgileri

gibi alanların yapıldığı yerdir.

Google Ads Raporlamalar

Google Ads reklamlarımızın durumu hakkında raporlamaların nasıl yapılacağı, reklam raporlama sistemlerinin nasıl kurulacağı konusunda detaylı olarak bilgilere yer verilmesi hedeflenmektedir.

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı

Google Ads görüntülü reklam ağı hakkında başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar reklamların nasıl verildiği konusunda detaylı olarak bilgilerin yer verilmesi, en iyi şekilde görüntülü reklamlar nasıl verilir, yeniden pazarlama listeleri nasıl oluşturulur. Bu konuda detaylı olarak konuları anlattık.

Bu dersimizin içeriğinde görüntülü reklam ağı oluşturma ihtiyacı neden olur? neden görüntülü reklam ağı oluşturma yapmamız gerekmektedir? Görüntülü reklam ağı oluşturma işlemlerini nasıl yapmamız gerektiği konularında detaylı olarak bilgiler vermekteyiz.

Görüntülü reklam ağı oluşturma işlemine başlamış olmakla birlikte reklam stratejilerimiz uygulama işlemlerine geçiyoruz. Kampanya adı belirleme ve diğer işlemleri uygulamalı bir şekilde anlatımlarımıza devem etmekteyiz.

Görüntülü reklam ağı seçenekleri içerisinde yer alan konumlar reklamlarımızın hangi konumda yer alan kullanıcılara gösterilip, gösterilmeyeceği konusunda bilgilerin verilmesini hedeflemektedir.

Görüntülü reklam ağınızı ziyaret edecek olan kullanıcılarınızın hangi dili konuştuğunu, farklı diller için nasıl hedefleme yapılacağı konusunda detaylı olarak bilgiler verilmektedir.

Görüntülü Reklam verme aşamalarından biri olan teklif verme stratejilerinin nasıl kurulması gerektiğini bu dersimizin içerisinde detaylı olarak anlattık.

 • Görüntülenebilir Gösterimler
 • Dönüşümler
 • Dönüşüm Değeri
 • Tıklamalar
 • Görüntülenebilir Gösterimler

teklif stratejilerinin nasıl kullanılacağı konusunda detaylı olarak bilgiler vereceğiz.

Görüntülü Reklam Ağı – Teklif Verme seçeneklerinden dönüşümleri inceleme yapacağız. Dönüşümler;

 • Teklifleri manuel olarak belirle
 • Dönüşümleri otomatik olarak en üst düzeye çıkar

seçeneklerinin ne demek olduğu ve uygulamalarını bu dersimizde ele alacağız.

Teklif verme strateji türleri arasında kullanacağımız dönüşüm değeri teklif türünü detaylı olarak anlatımlarını bu dersimizde işleme yapacağız.

Reklam harcamalarından elde edilen geliri (ROAS) hedefleyin seçeneğinin detaylı olarak incelenmesi hedeflenmektedir.

 • Teklifleri manuel olarak belirle
 • Tıklamaları otomatik olarak en üst düzeye çıkar

konularını detaylı olarak anlatımları ile Google Ads Görüntülü reklamlarımıza devam etmekteyiz.

Görüntülenebilir Gösterimler konusu ile görüntülü reklam ağı teklif strateji türü ile teklif stratejileri konularını bitirmiş oluyoruz.

Görüntülü reklam ağı için günlük bütçenin ne kadar olması gerektiği konusunda detaylı olarak anlatımlarının yapılması ve uygulama ile derse devam edilmesi hedeflenmektedir.

Görüntülü reklam ağı için reklam optimizasyonunu otomatik olarak optimize eden sistemleri uygulamalı olarak anlatımlara yer verdik.

Reklamlarını hangi saat diliminde oynatılması gerektiği konularda bilgilerin verilmesi ile ilgili ayarların nasıl yapılacağı konusunda detaylı olarak bilgiler verdik.

Reklamların başlangıç ve bitiş tarihleri ile ilgili konunun anlatılması hedeflenmektedir.

Görüntülü reklam ağında reklamlarımızın hangi cihazlarda gösterilip, gösterilmeyeceği konusunda detaylı olarak konunun anlatılması ve uygulamaların yapılması ile ilgili bilgiler verilmiştir.

Görüntülü reklamlarımızın potansiyel müşterilerimize ne kadar sıklıkla gösterilip, gösterilmeyeceği konusunda detaylı olarak bilgilere yer verilmiştir.

Reklamlarımızı hedefleme yaptığımız konumlar ile ilgili bilgilerin yer verilmesi ve konunun anlaşılması için uygulamaların yapılması.

Daha önceden hazırlanan feed dosyaları ile nasıl görüntülü reklamlar oynatılma işlemlerinin yapıldığı konusunda detaylı olarak bilgiler verilecektir. Yeniden pazarlama reklamları için ilerleyen derslerimizde sizlere bilgiler vereceğiz.

Görüntülü reklam ağımızda en önemli olan yerlerden biride içerik hariç tutma seçenekleridir. Reklamlarımızı uymayan içeriklerde gösterimini devre dışı bırakma işlemlerini buradan nasıl yapıldığı uygulamalı bir şekilde hedefleme yaparak Ads reklamlarımızı geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Görüntülü reklamlarda reklam grupları nasıl oluşturma yapılır konuları detaylı olarak ele alınacaktır.

Görüntülü reklam ağımızda yer alan reklamlarımızı;

 • İşletmemizle etkileşime bulunma biçimleri
 • Etkin şekilde araştırdıkları veya planladıkları konular
 • İlgi alanları ve alışkanlıklar

konuları ele alınarak detaylı olarak konular işlenme yapılacaktır. Bu konularda

 • Etkin şekilde araştırdıkları veya planladıkları konular
 • İlgi alanları ve alışkanlıklar

konularının üzerinde çalışmalar ve geliştirilme işlemleri yapılacaktır. Yeniden pazarlama listelerinin hazırlanması konusunda ise ayrı bir ders olarak verilecektir.

Görüntülü reklam ağı hangi yaş gruplarına gösterilip, gösterilmeyeceği konusunda detaylı olarak bilgilerin verildiği alandır.

Belki de görüntülü reklam ağı seçenekleri arasında en önemli konularından biri olan içerik hedeflemelerin de;

 • Anahtar kelimeleler
 • Konular
 • Yerleşimler

konularının ne amaçla kullanırız detaylı olarak incelemeleri yapacağız.

Görüntülü reklam ağı içerisinde hedefleme yaptığımız anahtar kelimeler ile ilgili detaylı olarak çalışmaların yapılması ve anahtar kelime analizleri ile reklamımızı daha spesifik hale getirmek.

Hedefleme yaptığınız kişilerin ilgili alanlarına göre konuları belirleme yapıldığı bu dersimizde hedef kitlede olan kişilere nasıl reklamlar verilir bu konuları detaylı olarak incele yapacağız.

Hangi sitelerde reklamlarımız daha fazla gösterilmesini istiyorsunuz, Adsense üzerinden reklam alan sitelerdeki yerleşimlere göre reklamlarımızı nasıl ayarlama yaparız. Eğitimi detaylı olarak işleme ve uygulama yapılacaktır.

Otomatik Hedefleme dersimizde bizlerin seçmiş olduğu hedeflemelere yakın olacak şekilde yeniden listelere hedef belirleme konuları ele alınacaktır.

 • Otomatik hedefleme yok
 • Konservatif otomasyon
 • Agresif otomasyon

hedeflemelerin nasıl yapıldığı konularında detaylı olarak ele alınacaktır.

Görüntülü reklam ağı içerisinde reklamlarımıza ne kadar teklif vereceğimiz konusunda detaylı olarak ele alınan konulardan biridir. Reklam bütçemiz ne kadar olması gerektiği konusunda detaylı olarak incelemeler yapacağız.

Reklamlarımızı oluşturma seçeneklerini bu alanda detaylı olarak anlatımlara yer verilmiştir.

 • Duyarlı Reklam Oluşturma
 • Görüntülü Reklam Oluşturma

seçenekleri detaylı olarak ele alınacaktır ve uygulamalar yapılacaktır.

Görüntülü reklam ağı için yeniden bir reklam grubu oluşturma ve reklam gruplarımız için ayarlamalar baştan nasıl yapılır tüm detaylar ele alınarak konu için uygulama yapılması amaçlanmıştır.

Görüntülü reklamlarımızı oluşturma işlemlerinden sonra reklamlarımızı detaylı inceleme yaparak gerekli duyulan yerlerdeki reklamlarımız için geliştirmeler yapmaktayız.

 • Anahtar Kelimeler
 • Hedef Kitleleri
 • Demografi
 • Konular
 • Yerleşimler
 • Ayarlar
 • Yer

seçeneklerini detaylı olarak inceleme yapılması ve uygulamaların yapılması hedeflenmektedir.

Görüntülü Reklam Ağı içerisinde ki reklamlarımız için zaman belirlenmesi, belirli günlerde ve saatlerde reklamlarımız için spesifik bir şekilde nasıl ayarlama yapacağız konusunda detaylı olarak konunun ele alınması hedeflenmektedir.

Görüntülü Reklam Ağında yer alan reklamlarımız için cihazlar için teklif ayarlamalarının nasıl yapıldığı konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi ve uygulamaların yapılması hedeflenmiştir.

Google Ads dersimizde Görüntülü Reklam Ağı için reklam politikaları nelerdir konusunu detaylı olarak inceleme yapacağız.

Görüntülü Reklam Ağı - Dinamik Reklamlar

Bu dersimizde hazırlamış olduğumuz feed dosyaları için nasıl yeniden pazarlama listeleri hazırlanır, dinamik reklamları için gerekli olan detaylar nelerdir konuları ele alınarak uygulamalı bir şekilde yeniden reklamlarımızın kurulumlarını anlatacağız.

Görüntülü Reklam Ağı - Yeniden Pazarlama

Ads reklamları arasında neredeyse en önemli konularından biri olan yeniden pazarlama listelerinin hazırlanmasını Ads Danışmanlarının çok iyi şekilde yapması gerekmektedir. Bizde bu dersimizden yeniden pazarlama listelerinin nasıl yapılacağı konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesini planladık.

Yeniden pazarlama kodlarının nasıl web sitemize ekleme yapılacağı, nelere dikkat etmemiz gerektiği konularda detaylı olarak bilgiler vereceğiz.

Ads paneli üzerinden nasıl yeniden hedef kitleler oluşturma işlemleri yapılır. Hangi parametreleri kullanmamız gerekiyor konularının detaylı olarak ele aldık.

Analytics üzerinden nasıl hedef kitle belirleme yapılır. Detaylı olarak hedef kitle belirleme seçenekleri anlatımları yapılacaktır.

Oluşturmuş olduğumuz hedef kitlelere yönelik listeler için yeniden kampanyaların hazırlanması ve uygulamaların yapılması hedeflenmektedir.

Görüntülü Reklam Ağı - Gmail Reklamları

Bu konumuzda ise Gmail Reklamları nasıl verilir, gmail reklamları için gereksinimle nelerdir, konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

Gmail Reklamlarında resimlerin nasıl hazırlanması gerektiği, Görüntülü reklam ağındaki özelliklere benzer uygulamaları ele alacağız.

Alışveriş Reklamlarına Giriş

Kampanyaları içerisinde en önemli konulardan biri olan Alışveriş reklamlarını ileri derece anlatımlarına yer verdik.

Alışveriş reklamlarının işleyişi, reklam strateji kurma aşamalarını uygulamalı bir şekilde işleyişi hakkında detaylı olarak ele alık.

Google Merchants Center feed dosyalarının nasıl hazırlandığı konularına da yer verdik.

Google merchants center hesabına üye olarak feed dosyamızı hazırlamak için ilk adımı atmış oluyoruz.

Daha sonrasına ise merchants center hesabı ile Ads hesabımızı bağlama işlemlerinin nasıl yapıldığı konusunda detaylı olarak bilgilere yer verdik.

Feed dosyası oluşturma işlemlerinin nasıl yapılacağı konusunda detaylı olarak anlatımlara ve uygulamalara yer verdik.

Feed dosyasının yapısı nasıl olmalı, e-tablo, excell üzerinden nasıl feed dosyası oluşturma işlemleri yapılır. Konu hakkında detaylı olarak incelemelerin yapılması ve uygulamaların yapılması hedeflenmektedir.

Alışveriş reklamlarının çalışabilmesi için feed dosyasının nasıl yüklendiğini ve ayarlarının nasıl yapıldığı konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi ve uygulamaların yapılması.

Bu dersimizde Google Merchant Center ayarlarını detaylı olarak ele alacağız.

 • Alışveriş Reklamları
 • Dinamik Yeniden Pazarlama
 • Müşteri Yorumları
 • Ürün Puanları

gibi alanlardaki ayarların nasıl yapılacağı konularını ayarlama yapacağız.

Alışveriş kampanyasının nasıl oluşturma yapılacağı konusuna giriş yapıyoruz.

Alışveriş Kampanya ayarlarını bu bölümde inceleme yapmaya başlıyoruz.

 • Kampanya Adı
 • Envanter filtresi
 • Yerel envanter reklamları

gibi alanları detaylı olarak inceleme yaparak reklamlarımıza devam etmekteyiz.

Diğer reklam çeşitleri ile inceleme yaptığımız teklif strateji türleri de burada karşımıza çıkmaktadır. Tekrardan inceleme yapacak olursak;

 • Manuel TBM
 • Geliştirilmiş TBM
 • Tıklama Sayısını En Üst Düzeye Çıkartma
 • Hedef ROAS (Reklam Harcamalarından Elde Edilen Gelir)

konuları ele alınarak ilk olarak hangi reklam türü kullanılması gerektiği konusunda detaylı olarak bilgilerin ve uygulamaların yapılması konular işleme yapılacaktır.

Alışveriş reklamlarımızın için günlük bütçelerin ne kadar olması gerektiği konusunda bilgilerin verilmesi hedeflenmektedir.

Kampanya önceliği konusu birden fazla Alışveriş reklamlarımızın içerisinde bulunan ürünlerimizin hangi kampanya da daha fazla gösterim yapılacağı konusunda bilgilerin verilmesi hedeflenmektedir.

Alışveriş kampanyalarımızın Google arama ortaklarının dahil edilip edilmemesi konusunda bilgilerin verilmesi hedeflenmiştir.

Reklamlarımızın hangi cihazlarda gösterilmesi konusunda bilgiler verilecektir.

Alışveriş reklamlarımızın hangi konumlarda daha fazla gösterilip hangi konumlarda gösterilmeyeceği konularında detaylara önem verilmesi gibi seçeneklerin detaylı olarak bilgilerin verilmesi.

Alışveriş reklamlarımızın hangi tarihlerde başlama ve biteceği konularının detaylı olarak bilgilerin verilmesi hedeflenmektedir.

Alışveriş reklamları için reklam grubu adı ve reklamlarımız için teklif verme seçeneklerinin ayarlanmasının yapılması.

Alışveriş reklamlarımızın hangi saat ve tarihlerde gösterilip gösterilmeyeceği konularda detaylı olarak bilgilerin verilmesi amaçlanmaktadır.

Alışveriş reklamlarımızın hangi cihazlarda daha fazla gösterilmesini istiyorsanız o cihazlar için teklif verme seçeneklerinin nasıl kullanılacağı konusunda bilgilerin verilmesi amaçlanmaktadır.

Alışveriş Reklamları içerisinde yer alan ürünleri gruplandırmak için yapılacak olan işlemler, feed dosyamızdan gelen ürünleri kategorilere ayırma yaparak, istenilen kategorileri sadece reklamlarda oynatma yapabilirsiniz.

Video Reklamlarına Giriş

Bu konumuzda Video reklamları ile ilgili detaylı olarak bilgilere yer vererek birebir uygulama yapacağımız kursumuzda Video reklamları ile reklamlarınızı ve hedeflerinizi büyüteceksiniz.

Video reklamlara başlamadan önce ilk olarak bilinmesi gereken aşamalar nelerdir? Nasıl bir video ile reklamlara çıkmak istiyorsunuz. Video kampanyası oluşturma yapılıyor iken kampanya hedefi nelerdir;

 • Web sitesi trafiği (Dönüşüm Sağlama)
 • Ürün ve Markayı Dikkate Alma (Standart üzerinde düşünme, Alışveriş reklamları)
 • Marka Bilinirliği (Standart farkındalık, Yayındışı reklamları)

üç farklı hedeflerde farklılıklar nelerdir konularını detaylı olarak inceleme yapacağız.

Ads(AdWords) Eğitimi konuları arasında yer alan Video reklam çeşitlerini;

 • TruView Video Reklamları
 • Bumper Reklamlar
 • Yayındışı Reklamları
 • Video Discovery Reklamları
 • Video Reklamları Alışveriş

oluşturmaktadır. Tabi bu reklamların içerisinde diğer alt tür reklamlar bulunmaktadır bunların hepsini tek tek kullanacağız.

Video reklamlarının belki de en önemli konularından biri olan Kampanya hedefleri hangi hedeflemelerde hangi video reklamlarını kullanabilirsiniz. Detaylı olarak konu anlatımlarına yer verilmiştir ve uygulamalar hedeflenmektedir.

TrueView video reklamları nedir? Hangi durumlarda bu video reklamını kullanmamız gerekiyor. Hedef seçenekleri nelerdir. Tüm özellikleri ile TrueWiew video seçeneklerini bu dersimizde uygulamalı bir şekilde göreceksiniz.

Video Discovery Reklam türü nedir? Nerelerde kullanılır? Hangi alt hedefleme seçeneklerinde reklamlarımız oynatılmaya uygundur. Video Discovery reklam seçenekleri ile detaylı olarak incelemeler yaparak bol bol uygulamalara yer verdik.

Bumper Reklamlar marka bilinirliği oluşturmak için harika bir yol, Bumper reklamların nasıl işlediği, özellikleri, nerelerde kullanılır tüm detayları ile ele alacağımız konulardan biridir.

Yayın dışı reklamın özellikleri hangi durumlarda kullanılır, alt hedefleme özellikleri nelerdir konularını detaylı ve uygulamalı bir şekilde işleme yaparak video çeşitlerini bitirerek artık video kampanyalarını oluşturma aşamalarına geçeceğiz

Video reklamlarımız için hangi türleri seçtiğimizi ve daha sonrasında hangi türü nasıl değiştireceğimiz konularında detaylı olarak incelemeler yaparak derslerimize devam etmekteyiz.

Video kampanyalarında günlük bütçe, aylık bütçe ne kadar olur tüm detayları ile dersimizde anlatacağız.

Diğer kampanya türlerinde olduğu gibi bu kampanya türlerinde reklamların bitiş ve başlangıç ayarlarını göreceğiz.

Video kampanyası içerisinde yer alan ağlar, reklamlarımızın hangi alanlarda gösterilmesi ile ilgili detayların anlatılması ile ilgili dersimizde uygulamalı bir şekilde devam etmektedir.

Video kampanyasınde reklamlarımızı hedefleme yaptığımız dilleri nasıl yöneteceğimiz konusunda detaylı olarak bilgiler vermekteyiz.

Video kampanyalarımızı hedefleme yapacağımız yerler ile ilgili çalışmalarımızı yapacağız. Reklamlarımızın daha fazla gösterilmesi istediğimiz yerlere tekliflerimizin nasıl artırma yapacağımız konularını uygulamaları bir şekilde yapacağız.

Video kampanyalarında teklif nasıl yapılıyor. Hangi teklif stratejilerini kullanmamız gerekmektedir. Detaylı olarak incelemeler yapmaktayız.

Maksimum Görüntüleme başına maliyet teklifi ile ilgili detaylı olarak anlatımlar ve uygulamalara yer verilmiştir.

Maksimum BGBM (Bin Gösterim Başına Maliyet) seçeneklerinin nasıl olduğu konusunda sizlere detaylı olarak bilgiler ve hangi alt hedefleme seçeneklerinde gösterimler yapılmaktadır konu hakkında detaylı olarak bilgiler ve uygulamalar yapılmaktadır.

Görüntülenebilir BGBM seçeneği hangi durumlarda kullanım yapılması, hangi hedef alt türlerinde kullanılır detaylı olarak incelemelere yer vermekteyiz.

Hedef edinme başına maliyet seçeneklerinin ne olduğu konusunda sizlere detaylı olarak bilgi vermekteyiz.

Reklamlarımızı doğru içerikte gösterilmesi ile ayarlamaları bu bölümden yapacağız. Konunun daha iyi anlaşılması için gerekli uygulamalar yapılacaktır.

Bu dersimizde videolarımızın gösterilmesini istemediğimiz yerleri hariç tutma işlemlerinin nasıl yapıldığı konusunda bilgiler vereceğiz.

Hariç tutulan türler ve etiketler reklamlarımızın markanıza uymayan içeriklerde gösterimini devre dışı bırakan özellikleri uygulamalı bir şekilde anlatımlara yer verilmektedir.

Video reklamlarımızın hangi cihazları hedefleme yapmak istiyorsunuz. Mobil cihazlar için spesifik ayarlamalar yapmayı bu dersimizde öğreneceğiz.

Reklamlarınızı aynı kullanıcıya kaç defa gösterileceği konusunda sınırlandırmaların nasıl yapılacağı konusunda bilgilerin ve uygulamalar yapılmaktadır.

Video reklamlarımızın kullanıcılarımıza hangi saat aralıklarında daha yoğun bir şekilde gösterilip, gösterilmeyeceği konusunda detaylı bir şekilde anlatımlar yapılmaktadır.

Video reklamlarımızın için teklif verme işlemlerinin nasıl yapıldığı konusunda detaylı olarak uygulamaların yapıldığı ve konunun açıklamasını yapmaktayız.

Reklamlarımızı hangi yaş gruplarına daha çok gösterim yapılacağı ya da hangi yaş gruplarına reklam gösterilmeyeceği için ayarlamaların yapıldığı bölümdür.

Video reklamlarımızın hedef kitlesi nedir? Hangi hedef kitleyi kullanmamız gerekiyor;

 • İlgi alanları ve alışkanlıkları
 • Etkin şekilde araştırdıkları veya planladıkları konular
 • işletmenizle etkileşimde bulunma biçimleri

konularının tekrardan kontrol edilmesi ve uygulamanın yapılması.

Video reklamlarımızın hangi anahtar kelimeler üzerinden, hangi konular ve hangi yerleşimler üzerinden ayarlamaları yapacağımız çok önemli alanlardan birisidir. Bu alan baştan sona kadar tekrardan nasıl yapılacağı konusunda bilgiler vermekteyiz.

Bu alanda Youtube reklamların nasıl konulacağı konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi gibi konuları gösteceğiz

Video reklamlarımızda cihaz tekliflerinin azaltılması ve artırılması gibi konuları ele alacağız.

Video reklamlarında, reklam grupları nasıl işler konularını detaylı olarak ele alacağız.

Yeni bir video reklamı oluşturmak için hangi aşamaları kullanacağız detaylı olarak inceleme yapacağız.

Video reklamları için analizlerin nasıl yapılacağı konusunda bilgiler vereceğiz

Evrensel Uygulama Reklamları

Bu dersimizin içerisinde ise sizlere uygulama reklamları ile ilgili detaylı olarak bilgiler vererek en iyi şekilde öğrenmenizi sağlamaktır.

Bu dersimizde uygulama reklamlarına giriş yapmaktayız. Uygulama reklamlarının işleme mantığı anlatılacaktır.

Bu dersimizin içerisinde ise uygulama reklamları nasıl kurulur detaylı olarak uygulama ve konu anlatımları yapılacaktır.

Geri dönüşüm kodlarını uygulamalarımızın içerisine nasıl ekleme yapabiliriz konunun iyi anlaşılması için uygulama ve açıklamalar yapılacaktır.

Uygulama içi reklamlar nedir? Uygulama reklam seçeneklerini nasıl kullanılır. Konuyu açıklayıcı bir şekilde uygulamalar yapılmaktadır.

ios reklamlarının nasıl verildiği konusunda detaylı olarak açıklamalar yaparak konu hakkında bilgilendirici açıklamalar yapmaktayız.

Ads Express
 • Ads Express
 • Express Ayarları

Küçük işletmeler için hızlı reklam vermek için kullanılan Ads Express reklamlarının nası yapıldığı konularında bilgiler vermekteyiz.

Eğitime Giriş