Google Analytics Eğitimi

Online Kurslar ile Analytics'i Öğrenin

Web Sitenizin Trafiğini, Kaynakları ve Dönüşümler Hakkında Genel Bilgiler Edinin.

Google Analytics eğitimi ile web sitenizin genel trafik kaynaklarını ölçme işlemlerinizi yapabilirsiniz. En çok hangi kaynaktan trafik alıyorsunuz. Hangi anahtar kelimeler bizim için önemli, gerçek zamanlı veriler, Google Ads, Sosyal Medya kaynaklarının ve geri dönüşüm değerlerinizin nasıl optimize edileceği konusunda bu eğitimimizde bilgiler edineceksiniz.

A’dan Z’ye Google Analytics eğitimlerimiz ile kendi web sitenizin değerlerini ya da müşterilerinizin değerleri konusunda genel bilgiler ediniz.

Online Kurslar ile Analytics'i Öğrenin

Hesap Kurulumu

Google Analytics Eğitimimizin ilk başlangıcı olarak hesaplarımızın nasıl kurulacağı konusunda detaylı olarak bilgiler vereceğiz.

Google Analytics - Kitle

Etkin Kullanıcılar, Yaşam Boyu Değer, Kohort Analizi, Kitleler, Demografi, İlgi Alanları, Coğrafi,, Davranışlar, İlgi Alanları, Teknoloji, Mobil, Cihazlar Arası, Özel, Karşılaştırma, Kullanıcı Akışı özellikleri konusunda detaylı olarak bilgiler verilmektedir. Her bir alanı detaylı olarak değerlendirme ve uygulama yapmaktayız.

Google Analytics - Edinme

Tüm Trafik, Trafik Kaynakları Hakkında Genel Bilgi, Google Ads, Search Console, Sosyal, Kampanyalar alanlarında genel bilgilerin verilmesi ve analizlerin detaylı olarak nasıl yapılacağı konusunda bilgilerin verilmesi hedeflenmektedir.

Google Analytics - Davranışlar

Davranışlar alanında davranış akışı, site içeriği, site hızı, site arama, etkinlikler, yayıncı gibi alanların nasıl etkili bir şekilde kullanılacağı konusunda bilgilerin verilmesi ve raporlamaların yapılması konusunda detaylı olarak bilgiler vermekteyiz.

Google Analytics - Dönüşümler

Web sitenizde uygulamanızda dönüşümlerin nasıl gerçekleştiği konusunda bilgiler mi edinmek istiyorsunuz o zaman bu alanda yer alan Hedefler, Mağaza Ziyaretleri, E-Ticaret, Çok Kanallı Huniler, İlişkilendirme alanlarına tamamen hakim olmanız gerekmektedir.

Google Analytics - Hedefler

Web sitemizin hedef kitlemize yeniden pazarlama listelerinin nasıl oluşturma yapılacağı konusunda detaylara, kampanyaların geri dönüşümlerini nasıl optimize edeceğimiz konusunda detaylı olarak bilgiler vermekteyiz.
Eğitime Giriş