Kalite Puanını Nasıl Yükseltebilirim

0

Kalite Puanını Nasıl Yükseltebileceğiniz konusundaki yazımız ile reklamlarınızı bir üst seviyeye taşıyacaksınız.

Oluşturmuş olduğunuz reklamların performans değerlendirmelerini yapmanızı sağlayacak olan Kalite Puanı reklamlarınızın kalitesine göre 1 ile 10 arasında olmaktadır. Reklamverenlerin üzerinde çalışması gereken işlevler arasında bulunan Kalite Puanı, vermiş olduğunuz teklifleri, sıralama konumlarını doğrudan etkilemektedir.

Kalite Puanını her reklamveren 10 (on) puan üzerinden değerlendirilmesini ister ve bunun için çalışmalara başlarlar ama birçok kişi sürekli olarak 6 puanda takılır kalır. Kalite Puanlarını yükseltmek için yapılması gereken bazı aşamalar var eğer sizde bu aşamaları uygulama yaparsanız Kalite Puanlarınızı yukarıya doğru artırma yapacaksınız.

Unutmayın Kalite Puanı doğrudan reklamlarınızın sıralamasını ve maliyetlerinizin düşmesini sağlayacaktır.

Ads(AdWords) Kalite Puanı Nasıl Yükseltilir

Ads Kalite Puan oranlarını artırmak için yapılması gereken ilk aşama kullanıcı deneyimli web sitenizin olması gerekmektedir. Kullanıcı deneyimli bir web sitesinin içerisinde ise;

Reklamlar
  1. Web sitesinin açılış hızı çok iyi olmalı (https://testmysite.withgoogle.com/intl/tr-tr sayfasından mobil hız testi yapabilirsiniz. Mobil kullanıcılar için web sitenizin 3 saniye içerisinde açılması gerekmektedir.)
  2. Farklı türde yer alan anahtar kelimelerinizi Kampanyalara veya Reklam Gruplarına bölmeniz gerekmektedir. https://www.senolkeles.com/ads-kampanya-nasil-olusturulur/ burada yer alan makalemiz üzerinden inceleme yapınız.
  3. Kampanyalarınızda en az üç reklam oluşturma yapınız.
  4. Reklamlarınızın açılış sayfasında en az 300 kelimelik bir yazı bulunsun ve bu yazının içerisinde reklam vermek istediğiniz anahtar kelimelerin yoğunluğu en az %1,6 olsun. (Anahtar kelime yoğunlu nedir yazımızı okuyarak konuya hakim olabilirsiniz.)
  5. Relam açılış URL’si belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeler ile ilgili olsun.
  6. Reklamlarınızın Başlık, Açıklama, Yol seçenekleri belirlemiş anahtar kelimeler ile ilgili olsun.
  7. Anahtar kelimeleriniz genellikle sıralama eşleme olsun. (Geniş eşleme olan kelimelerin kalite puanları düşük olmaktadır.)
  8. Anahtar kelimelere vermiş olduğunuz Tıklama Başına Maliyet teklifleriniz biraz daha artırma yaparak beklenen tıklama oranını artırma yapınız.
  9. Kesinlikle reklam uzantıları kullanınız.

Yukarı da vermiş olduğumuz tüm detayları uygulama yaparak Kalite Puanlarınızı artırma işlemi yapabilirsiniz.

Kısa bilgi vermek istersek;

Kalite Puanlarınızı Yükseltmek için 3 Ana Kriter

 • Beklenen tıklama oranı
 • Reklam alaka düzeyi
 • Açılış sayfa deneyimi

Reklamlarınızın daha iyi bir konuma getirilmesi AdWords sayfamızda yer alan hizmetlerden birini inceleme yapabilirsiniz.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.