SEO Eğitimi

Web Sitenizin Trafiğini Artırmaya Hazır Mısınız?

Arama Motoru Optimizasyonunu (SEO) Öğrenerek Rakiplerinize Fark Atın

Arama Motorlarının Nasıl işlediği konusunda genel bilgiler edinerek kendi sitenizi ya da müşterilerinizin sitelerini hak ettiği yere getirmek ister misiniz? Evet ise o zaman bu eğitim tam size göre Geliştirilmiş Profesyonel SEO Eğitimi ile rakipleriniz ile aranızdaki farkı kapatınız. SEO aşamalarını öğrenerek doğal arama sonuçları içerisinde ve doğal arama trafiğinizi nasıl artırma yapacağınız konusunda bilgileri SEO Eğitimi ile öğrenin.

14 Saat özel ders programları ile Şimdi SEO öğrenme zamanı.

Online ve Birebir Programlar

Doğal Arama Sonuçlarında Yerinizi Alınız

SEO Aşamalarını Öğrenin

Eğitimimizde ilk olarak SEO aşamalarının neler olduğu konusunda detaylı olarak bilgiler vermekteyiz. SEO dünyasına ilk adımı sizlere attırmış oluyoruz. Arama motorlarının çalışma mantıkları konusunda detaylı olarak bilgiler ediniyorsunuz.

Web Sitelerini İnceleme Başlayın

Oluşturmuş olduğunuz web sitelerini inceleme yapmaya başlayınız. Nelerde hata yaptınız. Kim nasıl yapmış, doğru yapılması gereken Teknik SEO aşamaları nelerdir. Sitenizi A’dan Z’ye inceleme yaparak tüm hatalarınızı bulunuz.

Doğru Anahtar Kelimelere Yatırım Yapınız

Doğru anahtar kelimelere doğru içerikler ile yatırım yaparak hedef kitlenizi ulaşın. Anahtar kelimelere göre SEO işlemlerinin nasıl yapıldığı konusunda bu eğitimimizde detaylı olarak bilgiler edineceksiniz.

Rakiplerinizi Analiz Edin

Rakiplerinizin durumu nedir? Hangi anahtar kelimelerde çalışma yapıyorlar, nasıl içerik üretiyorlar, backlink profilleri nasıl, sosyal medyada nasıllar tüm analizleri yaparak rakiplerinizden bir adım ileri geçiniz.

Arama Sonuçları İçerisinde Yerinizi Alın

SEO tekniklerini öğrenerek web sitenizin doğal arama sonuçları içerisinde yerini aldığını kontrol ediniz. Mükemmel içerikler ile kullanıcılarınızı sitenizde nasıl tutacağınız konusunda detaylı olarak bilgiler alınız.

SEO Danışmanı Olun

Öğrendiklerinizi artık kullanma vakti, Öğrendiklerinizi ile kendi web sitelerinizi ve müşterilerinizin web sitelerini birinci sıraya çıkarma vakti gelmiştir. SEO işinden para kazanmaya hazır mısınız?

SEO Eğitimi İçeriği Hakkında

SEO’yu doğru bir şekilde öğrenme yapmanız için SEO aşamalarına nereden başlama yapmalısınız? Bilmeniz gereken ilk aşamalar nelerdir bu konu üzerinde sizlere detaylı olarak bilgiler vereceğiz.

Domain Seçiminin SEO’ya etkisi nedir? Markamız için nasıl bir domain seçmeniz gerekmektedir. Domain uzantıların SEO’ya etkisi üzerinden bilgilerin verilmesi.

Web sitemiz için Hosting – Sunucu seçimi işlemlerini nasıl yapmamız gerekiyor. Hızlı bir hosting nelerden oluşur. Konu hakkında detaylı olarak bilgilerin verilmesi.

Web sitemizde SSL sertifikası kullanımının önemi, Neden SSL sertifikası kullanmamız gerekiyor. SSL sertifikalarını nasıl alabiliriz. SSL hakkında detaylı olarak bilgiler vermekteyiz.

SEO’ya başlamadan önce bilinmesi gereken en önemli aşama kullanıcı deneyimli web sitesi oluşturma yapılması gerekmektedir. Kullanıcı deneyimli bir web sitesi nasıl yapılır dikkat edilmesi gereken aşamalar nelerdir tüm detayları öğreneceksiniz.

SEO aşamalarını iki farklı dala ayrım yapacağız biri İç SEO diğer ise Dış SEO. İçe SEO ile ilgili genel bilgileri bu bölümümüzde vererek sitemizi Arama motorlarına uygun hale getirme işlemleri konusunda bilgiler vereceğiz.

İç SEO konusunda detaylı bir bilgi verilmesi. Nelere dikkat etmemiz gerekiyor. Genel bilgilerin verilmesi.

Web sitemiz hızlı açılıyor mu? Web sitemizin hız değerleri hakkında genel bilgilerin verilmesi web sitemizi nasıl hızlandırma yapacağımız konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi. Müşterilerimizi iyi bir hız deneyimi yaşatalım.

Arama sonuçlarında web sitemizin kullanıcılar tarafından dikkat edilmesi için iyi bir başlık kullanmanız gerekmektedir. Etkileyici bir şekilde başlıklar nasıl hazırlanır konu üzerinde detaylı olarak uygulamalar yapılarak eğitim verilmektedir.

Web sitemizin URL Yapısı nasıl olması gerekmektedir. Nelere dikkat etmeliyiz. Konu hakkında detaylı olarak bilgilerin verilmesi ve URL Yapısı üzerinde düzenlemelerin nasıl yapılacağı konusunda detaylı olarak bilgilerin aktarılması hedeflenmektedir.

Description (Açıklama) meta etiketin nasıl kullanılacağı konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi ve büyük çapta yer alan siteler için bu yapının nasıl olması gerektiği konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi

Heading Etiketlerinin Kullanımı konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi.

Web sitemizde kullandığımız görsellerin optimizasyonları, görsellerimizi nasıl orjinal hale getirebiliriz. Görsel arama sonuçlarında resimlerimizin ilk görünürde olması için neler yapmalıyız.

Breadcumb kullanımı hakkında detaylı olarak bilgilerin verilmesi. Breadcumb yapısı nasıl olmalı?

İç Linkleme işlemlerinin nasıl yapılacağı, İç Linkleme hakkında detaylı olarak bilgilerin verilmesi gibi değerli bilgilerin bu bölümümüzde anlatılması.

Teknik SEO aşamalarında web sitemizde meydana gelen tarama hataları, yönlendirme hataları gibi kritik bilgiler yer almaktadır. Teknik SEO aşamalarını öğrenerek SEO hatalarının nasıl düzeltme yapacağımız konusunda bilgiler vermekteyim.

Web sitemizde yer alan tarama hatalarının nasıl oluştuğunu bu hataları nasıl düzeltme yapacağımız konusunda bilgiler verilmesini ve bu konuya tam olarak hakim olunmasını sağlamaktır.

Robots.txt Kullanımı Kullanımı ile ilgili bilgiler alacaksınız. Sitenizin indexlenmesi ile ilgili genel bilgileri Robots Meta etiketi kullanımı ile ilgili her şeyi öğreneceksiniz.

Web sitenizin site haritasını nasıl oluşturma yapacağınız konusunda detaylı olarak bilgilerin verilmesi, site haritanızı nasıl yükleme yapacağınız konusunda sizlere detaylı olarak bilgiler vereceğiz.

Yapılandırılmış Veriler ile web sitenizi arama sorgularında harika bir görünüm katınız. Aramalarda kullanıcıların dikkatini çekecek içeriklerin nasıl optimize edileceği konusunda bu dersimiz Yapılandırılmış Veriler hakkında bilgiler vereceğiz.

Linklerde Title Etiketi Kullanımı konusunda bilgiler vererek kullanıcılarınızın nereye gideceği konusunda küçük bilgiler vereceğiz.

Yinelenen URL’leri birleştirme – canonical etiketi hakkında detaylı olarak bilgilerin verilmesi, tekrar eden sayfalarda, sayfaları birbirleri ile ilişkisi olduğunu belirtilmesinin nasıl yapılacağı konusunda bilgilerin verilmesini anlatacağız

301 yönlendirmesi nedir? 301 yönlendirmesi nasıl yapılır dikkat edilmesi gereken aşamalar nelerdir. Konu hakkında detaylı olarak bilgilerin verilmesi.

404 Bulunamadı Sayfaları hakkında detaylı olarak bilgilerin verilmesi ve bulanamayan sayfaları ilgili sayfalara yönlendirme işlemlerinin yapılması.

Bu bölümümüzde genel anahtar kelime araştırmaları nasıl olur tüm detayları ile ele alacağız.

Google Keyword Planner ile anahtar kelime araştırması nasıl yapılır.

Keywordtool.io aracı ile detaylı olarak anahtar kelime araştırması nasıl yapılır.

Ubersuggest.org anahtar kelimeler ile en önemli anahtar kelimeleri bulabilirsiniz.

Ahrefs.com ile Anahtar Kelime Analizi: rakiplerinizi takip ederek sizlere fayda sağlayacak en önemli anahtar kelimeleri bulunuz.

Google Trends ile Trands olan tüm anahtar kelimeleri bulunuz.

Web sitemiz için Kullanacağımız Anahtar Kelimeler listesini belirlemek.

Bu bölümde arama motorlarına kayıt olma işlemlerini yaparak web sitemizi arama motorları tarafından indexlenmesini sağlama yapacağız.

Web Master Tools (Search Console) bağlantılarının sağlanması

Google My Business harita kayıtlarının oluşturulması

Yandex Web Master Tools aracına bağlantı kurulması

Yandex Metrika alanına bağlanılması

Bing Web Master Tools aracına bağlantı kurulması

Google Analiytcs alanına bağlantı kurulması

Web sitemizin içerikleri nasıl olması gerektiği konusunda detaylı olarak bilgileri bu bölümde vereceğiz.

Neden İçerik üretmeliyiz.

Neden Kaliteli İçerik Üretmelisiniz. Kaliteli içerik üretimini nasıl yaparız.

Kopya İçerikten Uzak Durunuz. Kopya içerik üretilen sayfaların düzenlenmesi ve kopya ile mücadele edilmesi.

İçerik Üretimi nasıl yapılır. İçerik üretmek için dikkat etmemiz gereken önemli noktalar nelerdir.

İçerik Üretiminde Teknik İşlemler. Tekrar eden sayfalarımızın özgünleştirilmesi

Yenilenen İçerik ile ilgili genel bilgilerin verilmesi ve sayfalarımızın kontrol edilmesi

İç SEO aşamalarını bitrdiğimize göre artık dış SEO aşamaları ile ilgilenme yapabiliriz.

Site Dışı SEO Optimizasyonu Nedir? işleyişi hakkında detaylı olarak bilgilerin verilmesi.

Backlink Nedir? bakcklin ile ilgili genel bilgilerin verilmesi.

Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz. Backlink kaynaklarını nasıl oluşturma yapmalıyız.

Kaliteli Backlinlere Nasıl Ulaşabiliriz. Web sitemizi yükseltecek kaliteli backlink kaynaklarına nasıl ulaşabiliriz.

Google Search Console ile Link Analizi

Ahrefs Backlink Analizi Ederken Bilinmesi Gerekenler

Semruhs Araçı ile Backlink Analizi

Bağlantı Reddetme

Hacklink Uygulama Yapılarak Web Siteleri Sıralamadan Düşer mi

Yorum Backlinklere Dikkat Edilmesi

Sosyal Medyanın SEO’ya Katkısı

Formlardan Alınan Linkler

Web sitelerimizi SEO analizleri için yapmamız gereken en önemli aşamalardan biride SEO araçlarını kullanarak web sitelerimizin hatalarını istatistiklerini nasıl yapacağımız konusunda sizlere bilgiler vereceğiz.

A’dan Z’ye Ahrefs Kullanımı

Screaming Frog – İç Seo Aracı kullanımı hakkında detaylı bilgi

Semrush kullanımı hakkında detaylı bilgiler verilecektir.

Google Analiytcs ile SEO alanında özellikleri konusunda detaylı olarak bilgiler vereceğiz

SEO eğitimimizde amacımız firmaları ve kişileri doğru bir şekilde SEO aşamalarını öğretmek ve doğal arama sonuçları içerisinde nasıl ilerleme yapılacağı konusunda sizlere genel bilgiler vereceğiz.

SEO eğitimimiz sonunda kendi web sitelerinizi ve müşterilerinizin web sitelerini doğal arama sonuçlarında ilerleme sağlama yapabileceksiniz. SEO eğitimlerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişilere ve firmalara özel ders ortamında SEO eğitimi ile ileri derece eğitimlerimizi vermekteyiz.

Eğitime Giriş